W Gardone Riviera-Salò, w dniach 26-28 maja 2017r., odbyło się spotkanie zorganizowane przez Giovanniego Botti i jego córkę Chiarę. Salo, w którym mieści się klinika dr Botti jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie.
Tegoroczne spotkanie The Annual Villa Bella Clinic Aesthetic Symposium było poświęcone wszystkim modyfikacjom i możliwościom operacji twarzy. Było to 13- te sympozjum. Większość uczestników poprzednich sympozjów twierdzi, że te sympozja są znakomite. Jedną z największych atrakcji kursu były operacje na żywo. Każdego dnia od rana odbywało się kilka operacji, były objaśniane w szczegółach dzięki możliwości interakcji między oglądającymi a blokiem operacyjnym.
Gośćmi Giovanniego i Chiary Botti byli najlepsi chirurdzy plastycy z całego świata: Pietro Berinno, Antonio Cella, Nuri Celik, Ruth Graf, Raul Gonzales, Philippe Kestemont, Claude Le Louarn, Bill Little, Tim Marten, Mario Pelle Ceravolo, Giovanni Salti i Anthony Wolfe. Prelegenci poza tym, że są wspaniałymi chirurgami są również ekspertami w dziedzinie anatomii. Z pewnością dogłębna znajomość anatomii jest podstawą wykonania doskonałego zabiegu. Dlatego prelegenci wyjaśniali swojej techniki z punktu widzenia anatomii, patofizjologii po odpowiednie leczenie. Różne operacje zaprezentowano zarówno w teorii jak i w praktyce przy użyciu nagrań wideo oraz operacji na żywo.
Wszyscy prelegenci dołożyli starań aby zapewnić uczestnikom sympozjum całą gamę praktycznych wskazówek w celu wykonania udanej operacji odmłodzenia twarzy.
Trzy dni wśród najwybitniejszych mistrzów chirurgii plastycznej. Operacje na żywo były nadawane z Villa Bella Clinic do audytorium w Grand Hotel.
W ciągu dwóch dni poprzedzających kongres można było wziąć udział w lekcjach rzeźbiarstwa dla chirurgów, których udzieliła włoska rzeźbiarka Rita Siragusa. Była to wspaniała okazja do lepszego zrozumienia objętości, proporcji i kształtu różnych części twarzy.
Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddziału Szczecin, mgr inż. arch. Marek Orłowski podziękował za wsparcie finansowe, dzięki któremu w ramach tegorocznego Festiwalu prezentowana były wystawa „Dziedzictwo miast francuskich”
Na wniosek Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej i Poszkodowanej w Wypadkach Drogowych „Serce”
Zakończyła się szósta edycja Plebiscytu Hipokrates zorganizowanego przez „Głos Szczeciński”, w którym dzięki głosom Czytelników wybrano najpopularniejszych i najbardziej przyjaznych w branży medycznej.