Od 8-mego do 10-tego września tego roku, w Wersalu odbyło się Pierwsze Międzynarodowe spotkanie stowarzyszenia rhinoplastyki. Spotkanie to było pierwszym tego typu połączeniem dwóch stowarzyszeń: Amerykańskiego i Europejskiego Stowarzyszenia Rhinoplastyki i zapowiadało się jako najbardziej niezwykłe, edukacyjne sympozjum, którego specjalizacja rhinoplastyki kiedykolwiek była świadkiem.
Dwie największe, światowe organizacje połączyły się po raz pierwszy i zebrały 50 najbardziej szanowanych chirurgów wykładowców specjalizujących się w chirurgii plastycznej oraz chirurgii twarzy, chirurgów pochodzących z każdego zakątka globu zebranych w celu przekazania spektakularnego programu. Komitet organizacyjny, reprezentujący te dwa stowarzyszenia, ma szerokie doświadczenie w projektowaniu programów nauczania dla światowych sympozjów poświęconych tematyce rhinoplastyki. Użył tego doświadczenia w celu stworzenia wszechstronnego programu zawierającego najlepszy edukacyjny materiał składający się z fakultetów od podstawowych do najbardziej skomplikowanych technik z uwzględnieniem różnorodności etnicznych. Obecne na sympozjum, zaawansowane multimedialne możliwości pozwoliły na niezrównaną ekspozycje technik rhinoplastyki poprzez zastosowanie wysokiej jakości video i animacji. Program sympozjum podkreślał też różne opinie i praktyki, a także zachęcał do żywiołowej dyskusji pomiędzy wykładowcami a uczestnikami.
Format kongresu był szczególnie atrakcyjny dzięki pouczającym debatom pomiędzy 2 a 3 chirurgami używającymi różnych technik do rozwiązania jednego aspektu, problemu podstawowej rhinoplastyki I rhinoplastyki rekonstrukcyjnej. Krótkie prezentacje (maksimum 5 minutowe) zilustrowały technikę każdego z wykładowców, a zamknęły je 10 minutowe debaty członków ciała wykładowego.
Dla tych, którzy są zainteresowani rhginoplastyką na każdym etapie rozwoju ich kariery to sympozjum było niepowtarzalną szansą na zgłębienie tego tematu, szansą która może się nie powtórzyć przez wiele kolejnych lat.
Niezależnie od miejsca sympozjum, czyste walory edukacyjne połączone ze zdobytym doświadczeniem stworzyły z tego sympozjum wydarzenie, którego po prostu nie można było przeoczyć. Sympozjum miało miejsce w Wersalu, miejscu niezwykle prestiżowym doskonale pasującym do wagi sympozjum.
Na wniosek Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej i Poszkodowanej w Wypadkach Drogowych „Serce”
Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddziału Szczecin, mgr inż. arch. Marek Orłowski podziękował za wsparcie finansowe, dzięki któremu w ramach tegorocznego Festiwalu prezentowana były wystawa „Dziedzictwo miast francuskich”
Zakończyła się szósta edycja Plebiscytu Hipokrates zorganizowanego przez „Głos Szczeciński”, w którym dzięki głosom Czytelników wybrano najpopularniejszych i najbardziej przyjaznych w branży medycznej.